Vatrogasci Dobrovoljnog vatrogasnog društva Požega u srijedu, 4. svibnja, svečano su obilježili dan Svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca:

– Svetom Misom u Katedrali Svete Terezije Avilske u 7,30 sati kojoj su bili nazočni članovi DVD-a Požega, te delegacije VZ Požeško-slavonske, VZG Požege, JVP Grada Požege, DVD-a Gornji Emovci i gosti.

–       Polaganjem vijenaca na Spomen obilježju hrvatskim braniteljima u 8,30 sati delegacija sudionika obilježavanja u ime  VZ Požeško-slavonske županije, VZG Požege, DVD-a Požega, JVP Grada Požege i DVD-a Gornji Emovci.

–       Paljenjem svijeća na mjestima počivališta preminulih članova DVD-a Požega na grobljima Svetog Ilije i Svete Elizabete od 9,00 do 10,00 sati, delegacije DVD-a Požega, predvođene predsjednikom i zapovjednikom.

–       Kratkim druženjem za sudionike obilježavanja, članove DVD-a Požega, i delegacije VZ Požeško-slavonske županije, VZG Požege, JVP Grada Požege, DVD-a Gornji Emovci i goste u Lovačkom domu LD „Šijak“ Šeovci od 11 sati.

Tom prilikom predsjednik DVD-a Požega uručio je gospodinu Darku Puljašiću, zamjeniku gradonačelnika Grada Požege, zlatnu plaketu Društva za poseban doprinos u razvoju vatrogastva i zaštite od požara, koja mu je trebala biti uručena na Skupštini 16. travnja 2016. godine.

Više fotografija